از دلیل رشد غیر قابل باور ارز دیجیتال Enj مطلعید؟ در این مقاله در مورد رشد ارز دیجیتال Enj در طول یک ماهه اخیر تمام و کمال صحبت خواهیم کرد.

توکن های غیرقابل تعویض یا همان NFTs که هم اکنون چون طوفان دنیای ارزهای دیجیتال را درنوردیده است. شنیدن اخبار و پادکست های مربوط به فروش هنرهای دیجیتالی به شکل توکن دیگر چیز عجیبی به نظر نمی رسد و همه ما به شنیدن این موارد عادت کرده ایم.

اگر نگاهی به پروژه ها بیندازیم میبینیم ارز دیجیتال Enjin یا همان Enjin Coin با قدرت فوق العاده ای به رشد خود ادامه داده و در مسیر صعودی است. پروژه ای که بینیانگذاران قوی در پشت آن قرار دارند که یکی از آن ها ویتک رادومسکی است که در جریان توسعه توکن استاندارد ERC-1155 نیز مشارکت داشت و تولید NFTها بر روی شبکه اتریوم (ETH) را امکان پذیر کرد.

خب بهتر است کمی جزئی تر به شرایط پیش آمده برای ارز دیجیتال اینجین و رشد ارز دیجیتال Enj نگاهی بیندازیم. طبق آمارها و نمودارهای موجود از ارز دیجیتال ENJ قیمت این ارز دیجیتال در طول ماه گذشته حدود 800% رشد داشته و از کف قیمتی 0.34$ در تاریخ 23ام فوریه به بیشترین قیمت 3.09$ دلار تا تاریخ 15 مارس رسیده که همین باعث شده تا حجم معاملاتی این ارز روز به روز بیشتر شود.

رشد ارز دیجیتال ENJ

اما بهتر است سریع به سراغ سه دلیل رشد قیمت عجیب و غریب ارز اینجین برویم. اولین علت مربوط به آخرین اطلاعیه این ارز مبنی بر JumpNet است که یک شبکه بلاکچین اختصاصی بر پایه اتریوم است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهند تا بدون هیچ هزینه ای NFT بسازند. دومین علت مربوط به فعالیت گسترده تر ارز دیجیتال ENJ و افزایش حجم معامله این ارز است که همه اینها در نتیجه لیست شدن این ارز در چندین صرافی جدید اتفاق افتاده و سومین عامل هم به خاطر فراگیر شدن آشنایی و شناخت کاربران با NFT ها اتفاق افتاده که در ادامه کاملاً برایتان رشد این ارز را شفاف خواهیم کرد.

 

1. هزینه تراکنش کمتر برای تراکنش های NFT دلیل رشد ارز دیجیتال Enj

شاید بتوانیم بگوییم آغاز رشد ارز دیجیتال Enj در اوایل ماه مارس اتفاق افتاد که این شرکت از پروژه JumpNet رونمایی کرد. در حقیقت JumpNet یک بلاکچین اتریوم ورژن خصوصی است که از مکانیزم اثبات اعتبار (POA) به خصوصی استفاده می کند که کلیه تراکنش های روی شبکه را رایگان می کند.

اگر نگاهی به اجتماعات مربوط به کاربران ارز دیجیتال بیندازید، متوجه می شوید که بیشترین چالش کاربران هزینه های زیاد مربوط به تراکنش ها است. اما پروتکل های دیفای و NFT ها ظاهراً برای نجات و جمع کردن خیال کاربران فوق العاده عملک رده اند.

پروژه JumpNet هم یکی از راه های نجات بخشی بود که در تاریخ 6 آوریل به کمک کاربران آمد و در بخش NFT به کاربران اجازه دریافت و ارسال رایگان توکن های ERC-1155 و Enjin Coin می داد. حتی ترید این توکن ها هم هیچ هزینه ای به همراه نداشت.

حتی ارز دیجیتال Enjin به این موضوع هم بسنده نکرده و قرار است در آینده ای نه چندان دور یک بلاکچین غیر متمرکز برای NFT ها با نام Efinity را در خود ادغام کند که با اضافه شدن این قابلیت این ارز دیجیتالی از نسل بعدی توکن ها نیز پشتیبانی خواهد کرد. طبق گفته های تیم این ارز دیجیتالی با این اقدام قابلیت چند شبکه ای برای این ارز فعال شده و نگه دارندگان NFT ها می توانند از هر بلاکچینی به JumpNet مهاجرت کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

 

2. لیست کردن ارز دیجیتال ENjin در صرافی های متعدد

بدون شک دومین موتور محرک این ارز دیجیتالی لیست شدن ارز Enj در چندین صرافی بود. همین باعث شد تا حجم معاملات محرک خوبی برای افزایش قیمت و افزایش آدرس های فعال این ارز دیجیتالی شود.

رشد ارز دیجیتال Enj 2

تا این لحظه که این مقاله نوشته می شود قابلیت ترید این ارز دیجیتالی در صرافی های مطرحی همچون Crypto.com و FTX فعال شده و همین باعث شروع رالی قیمتی شده است. در ادامه نیز صرافی های دیگری همچون Gemini و OKEx و هوبی گوبال دست روی این ارز دیجیتالی گذاشتند که خود اینها باعث مطرح شدن هرچه بیشتر این ارز شد.

 

3. جنون NFT ها که باعث رشد اکوسیستم ENJ شد

علت سومی که باعث ادامه دار شدن رشد ارز دیجیتال اینجین شد بدون شک خوش شانسی و فراگیر شدن کلمه NFT ها بود که باعث شد بسیاری از افراد NFT ها را با ارزهای دیجیتالی همچون ENJ و MANA بشناسند. همین شناس شدن هم پروژه های فوق العاده و همکاری های بی نظیری را پیش پای این ارز قرار داد که رشد آن را چندین برابر کرد.

حتی چندین بازی مطرح مثل Age of Rust، The Six Dragons، Ludena Protocl به اکوسیستم اینجین پیوستند که همین نشان دهنده این است که شهرت می تواند آورده بیشتری برای یک ارز دیجیتالی داشته باشد.

اما اگر نگاهی به کلیه اتفاقات بیندازیم بدون شک مهم ترین عامل برای رشد ارز دیجیتال ENJ وسوسه NFT ها و دنیایی بدون هزینه تراکنش است که نمی توان آن را نادیده گرفت. زیرا ندادن تراکنش در حین ترید و انتقال یکی از آرزوهای دیرینه تریدرها بوده است.

 

منبع: Cointelegraph

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار