بدون شک ترندهای تاریخی ارزهای دیجیتال در چارت ها بیانگر احتمالات قیمتی آنها در آینده خواهد بود. از طرفی ماه آوریل ماه صعودی برای بیت کوین محسوب می شد و هشتمین کندل ماهیانه بیت کوین هم با رنگ سبز بسته شده و در طول این مدت بیت کوین فقط دوبار با بازگشت قیمتی منفی قابل توجه مواجه شد.

به نحوی که دنی اسکات مدیرعامل صرافی CoinCorner در این مورد می گوید:«بیت کوین در صورتی که بیت کوین طبق میانگین ماهیانه ماه آوریل خود در طول 10 سال گذشته عمل کند شاهد رسیدن آن به قیمت 83,000$ دلار هم خواهیم بود!»

شاید همین امیدها دلیل اصلی عدم تمایل ماینرها به فروش بیت کوین ها در چنین رنج قیمتی باشد. به گفته لکس موسکوویسکی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری موسکویسکی نیز اذعان کرد که از اوایل ماه آوریل تا کنون حدود 10 هزار واحد بیت کوین توسط فارم دارها احتکار شده که خود این می تواند نشان دهنده احتمال افزایش قیمتی بیت کوین باشد.

قیمت بیت کوین

در حالی که بیت کوین رهبر بلامنازع بازار کریپتو است اما بعضی ازشرکت ها ظاهراً تمایلی به ورود به بیت کوین نداشته و به دنبال جستجوی فرصت های بهتری در این بازار هستند. به همین خاطر در این مقاله از ای کلابز تصمیم گرفتیم تا 5 ارز دیجیتالی که در طول هفته آینده نباید از آن ها چشم بردارید اشاره کنیم. شاید این ارزها در کوتاه مدت بتوانند عملکرد بهتری نسبت به دیگر ارزها داشته باشند.

 

1. ارز BTC/USDT

در طول چند روز گذشته بارها و بارها بیت کوین سعی در شکستن سطح مقاومتی 60 هزار دلار کرده و دستاوردش فقط سود رساندن به تریدرهای با نگاه کوتاه مدت بوده است. بعد از این تلاش ها و شکست هم بیت کوین مجبور شد تا مووینگ اوریج 20 روزه خود یعنی قیمت 56,518$ پایین بیاید.

تحلیل

اگر نگاه دقیق تری به چارت بیندازیم متوجه می شویم که شیب مووینگ اوریج ها درحد میانه بوده و شکست RSI برای عبور از خط نزولی نشان دهنده دفاع جانانه خرس ها برای جلوگیری از عبور بیت کوین از محدوده 60,000$ دلار تا 61,825$ دلار است.

اما اگر گاوها بتوانند بیت کوین را به بالای این منطقه پرتاب کنند، خرس ها در دام افتاده و همین موضوع می تواند منجر به یک انقباض قیمتی کوتاه مدت شود. همین انقباض قیمتی و درجا زدن باعث افزایش مومنتوم شده و می تواند بیت کوین را به هدف های قیمتی 69,540$ و 79,566$ دلار برساند.

از طرف دیگر اگر گاوها موفق به شکستن سد قیمتی 60,000$ دلار نشوند، احتمال شکسته شدن EMA 20 روزه تا حد زیادی افزایش خواهد یافت که در این صورت بیت کوین مجدداً تا مووینگ اوریج 50 روزه 53,711$ ریزش خواهد داشت. بعد از رسیدن به این مووینگ اوریج باید حسابی مراقب بود زیرا رفتن به زیر این حمایت مهم می تواند در کوتاه مدت روند صعودی بیت کوین را معکوس کند.

تحلیل بیت کوین

اگر نگاهی به چارت 4 ساعته بیندازید احتمال تشکیل الگوی سر و شانه معکوس وجود دارد که بیانگر احتمال بریک اوت و پرواز به بالای 60,000$ دلار است. هدف این الگوی احتمالی هم عدد 69,540$ دلار است.

اما EMA-20 روزه نشان دهنده نزولی شده و موفقیت بیشتر خرس ها است و در صورت شکسته شدن EMA 20 روزه، این جفت ارز تا 54,700$ هم سقوط خواهد کرد و سقوط این قیمت هم چراغ سبزی به نزول تا 50,460$ دلار خواهد بود.

 

2. ETH/USDT

رنج زدن اتریوم در یک محدوده در نهایت روند صعودی به خود گرفت و در 2ام آوریل به رکورد قیمتی خود یعنی 2,144$ دلار رسید. با این حال گاوها نتوانستند به خوبی از این قیمت محافظت کنند و اتریوم مجدداً به زیر قیمت رفته و تا 2,040$ دلار سقوط کرد.

تحلیل اتریوم1

اما با وجود تمامی این اتفاقات صعودی بودن شیب EMA 20 و RSI مثبت نشان دهنده غالب بودن تلاش گاوها در بازار است.

با این حال اگر قیمت به زیر EMA 20 روزه برگردد، می تواند نشان دهنده ضعیف شدن روند گاوی بازار باشد. شکسته شدن SMA 50 روزه (1,751$) می تواند باعث رنج زدن اتریوم بین محدوده 1,289$ و 2,040$ دلار شود.

تحلیل اتریوم2

نمودار 4 ساعته نیز بیانگر پولبک به حمایت EMA 20 است که نشان می دهد هنوز روند صعودی است. با این حال، خرس ها به این راحتی ها دست از سر اتریوم برنخواهند داشت. آنها تمام تلاششان را برای خروج اتریوم از قیمت مقاومتی 2,093$ تا 2,144$ دلار خواهند کرد. که در صورت موفقیت این جفت ارز با ارزش یعنی ETH/USDT تا EMA 20 نزول خواهد داشت.

از طرف دیگر اگر گاوها موفق بشوند تا فضای بازار را به دست بگیرند، روند نزولی پابرجا بوده و شاهد رکوردهای قیمتی جدید از اتریوم خواهیم بود.

 

3. BNB/USDT

دقیقاً در تاریخ 2 آوریل بود که BNB هم رکورد قیمتی خود را شکست اما در این ارز دیجیتال هم گاوها موفق نبودند تا روی این قیمت پابرجا بمانند به همین خاطر قیمت تا 348.69$ سقوط کرد. همین موضوع نشان دهنده تلاش زیاد خرس ها برای به تله انداختن گاوها است.

 

با این حال گاوها هم بیکار نشستند و اجازه ندادند تا BNB به زیر روند حمایتی 315$ دلار سقوط کند. همین یک علامت مثبت برای برنده بودن گاوها می تواند باشد و ظاهراً همه مشغول جمع آوری BNB بوده و حتی صبر نمی کنند تا این ارز به کف مطمئنی برای خرید برسد.

با توجه به شرایط کنونی اگر گاوها موفق به شکستن رکورد قیمتی (ATH) 356.98$ دلار بشوند، جفت ارز BNB/USDT می تواند روند جدید صعودی خود برای رسیدن به قیمت 400$ دلار و سپس 430$ دلار را در پیش بگیرد. شرایط صعودی مووینگ اوریج ها و RSI نزدیک به اشباع خرید می تواند نشان دهنده حرکت BNB به سمت مقاومت خود باشد.

از طرف دیگر اگر قیمت از سطح کنونی یا مقاومت بالای سر خود به سمت پایین حرکت کند باید در انتظار رسیدن به قیمت 315$ باشیم که نشان دهنده ضعیف شدن مومنتوم صعودی بی ان بی خواهد بود.

 

تحلیل بی ان بی

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها با قدرت زیاد در حال دفاع از مقاومت بالای سر BNB بر روی قیمت 348$ و 356.98$ هستند. آنها حتی یک بار هم سعی کردند تا قیمت را تا EMA 20 هم پایین بیاورند اما موفق به شکست حمایت 315$ دلاری بی ان بی نشدند.

حالا چارت نشان می دهد که احتمالاً گاوها می خواهند یکبار دیگر هم که شده شانس خود را برای شکستن 356.98$ دلار امتحان کنند و در صورتی که موفق شوند این جفت ارز وارد جریان صعودی تازه ای خواهد شد.

 

4.DOT/USDT

دوم آوریل برای ارز دیجیتال Polkadot (DOT) هم تاریخ فوق العاده ای به حساب می آمد، زیرا این ارز موفق شد تا روند نزولی خود را شکسته و در بالای آن حتی از رکورد قیمتی خود یعنی 46.80$ دلار هم عبور کند.

 

در این بازی نیز خرس ها نتوانستند از امتیاز خود برای خرید از کف قیمتی استفاده کنند و امروز قیمت تا 42.28$ دلار هم بالا رفت. اکنون نیز ارز DOT با توجه به EMA 20 روزه (36.57$) شیب دار و RSI بالارونده تا منطقه اشباع خرید هنوز بیانگر صعودی بودن آن است. حالا اگر گاوها بتوانند قیمت را تا بالای 46.80$ بالا ببرند، جفت ارز DOT/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و تا 53.50$ دلار هم بالا برود.

اما این دیدگاه خوشبینانه بازی است و اگر قیمت نزولی شده و مووینگ اوریج را بشکند، روند بازی عوض خواهد شد.

تحلیل دات

در نمودار نیز همانطور که مشخص است مووینگ اوریج ها دارای شیب مثبت بوده و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده گاوی بودن این ارز در کوتاه مدت است. بازگشت قیمتی فوق سریع این ارز از روی EMA 20 نیز بیانگر این است که گاوها با سرعت روی این محدوده اقدام به خرید و جمع کردن این ارز کرده اند. همین احتمال شکسته شدن قیمت 46.80$ دلار را تا حد زیادی بالا می برد.

 

 

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار