ظاهراً قیمت ارز دیجیتال بیت کوین با مقاومت 50 هزار دلاری خود به مشکل خورده و مشغول دست و پنجه نرم کردن با این سطح قیمتی است. اما از طرف دیگر بسیاری از آلت کوین ها با تشکیل الگوی کف سیگنال افزایش قیمت می دهند.

خب اما اول از همه به سراغ پدر همه ارزهای دیجیتالی یعنی بیت کوین برویم. بیت کوین (BTC) بارها پشت در سطح 50,000$ دلاری قرار گرفته و بیشتر تریدرها بعد از رالی افزایش قیمت 70% از تاریخ 20ام جولای و 29,278$ دلار هنوز هم به آن خوش بین هستند و انتظار رسیدن به قیمت های بالاتر را دارند.

اگر نگاهی به اندیکاتورها و ابزارها بیندازیم متوجه می شویم که فاندینگ مثبت بوده و می تواند نشان دهنده یک ریجکت قیمتی از همین سطح باشد و پولبک به سپتامبر موکول خواهد شد.

 

نیکیتا اوچینیک، مدیرعامل بخش توسعه شبکه ارز دیجیتال 1inch در مورد بیت کوین به این نکته اشاره کرده است که از سال گذشته شرکت های سرمایه گذاری بزرگی ارزهای دیجیتال را به دارایی ها و سرمایه گذاری های خود اضافه کرده اند. نکته جالب اینجاست که این صرافی ها برای سود کوتاه مدت وارد نشده اند.

یکی دیگر از علامت های رشد بخش کریپتو افزایش استارتاپ ها و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ روی این استارتاپ ها است. تحلیلگران انتظار دارند تا با گذشت زمان شرکت های بیشتری به لیست شرکت های پذیرنده ارز دیجیتال و بلاکچین اضافه شوند.

اما آیا احتمال این وجود دارد که این دست دست کردن بیت کوین روی محدوده 50 هزار دلار باعث شود تا تمرکزها بر روی آلت کوین ها معطوف شود؟ اجازه دهید تا با هم به بررسی 5 ارز دیجیتالی که می تواند برای سرمایه گذاران جذاب باشد، بپردازیم.

 

ارز دیجیتال BTC/USDT

بیت کوین دری تاریخ 19 آگوست از روی مووینگ اوریج 20 روزه یعنی (45,049$) دلار برگشت خورد و سپس گاوها در تاریخ 20 آگوست موفق شدند تا بیت کوین را به کمی بالاتر از مقاومت 48,144$ دلار نزدیک کنند. حالا خرس ها تمام تلاششان را می کنند تا حرکت بیت کوین به مقاومت روانی 50,000$ دلار قفل شده و نتواند از آن بالاتر رود.

اگر گاوها کم نیاورند و بتوانند 48,144$ دلار را تبدیل به حمایت کنند، همین نشانه قدرت بیت کوین خواهد بود. در صورت این اتفاق، جفت ارز BTC/USDT می تواند مومنتوم جدیدی را آغاز کرده و از همین جا به سمت 58,000$ دلار پرواز کند.

البته بالاتر رفتن EMA 20 روزه و RSI در محدوده مثبت می تواند نشان دهنده کاهش قدرت مقاومت برای صعود به سمت بالا باشد.

اما از طرف دیگر اگر خرس ها موفق شوند قیمت را تا زیر 48,144$ دلار پایین بکشند، قیمت به زیر SMA 200 روزه یعنی 45,816$ دلار سقوط خواهد کرد. در نتیجه این محدوده اهمیت بسیار زیادی برای پیروزی گاوها خواهد داشت.

اگر هم بخواهیم بدبینانه به وضعیت بیت کوین نگاه کنیم، درصورتی که فروشنده ها بتوانند قیمت را تا محدوده بریک اوت یعنی 42,451.67$ دلار سوق دهند و موفق شوند. باید منتظر اصلاح های عمیق تری برای بیت کوین باشیم.

نمودار چارت ساعته نشان دهنده این است که خرس ها با قدرت بسیار زیادی در حال دفاع از محدوده 49,500$ و 50,000$ دلار هستند. اگر خرس ها موفق به شکست قیمت تا زیر محدوده EMA 20 روزه شوند، سپس این جفت را بر روی قیمت های 46,600 و 44,000$ دلار مشاهده خواهیم کرد.

به طور کلی اگر خرس ها بخواهند پیروز میدان باشند باید بیت کوین را به زیر قیمت 42,451$ دلار سوق دهند.

 

ارز دیجیتال ADA/USDT

ارز دیجیتال آدا یا همان کاردانو در روند صعودی بسیار قوی قرار گرفته است. گاوها قیمت را در تاریخ 20 آگوست به بالاترین قیمت یعنی 2.47$ رساندند. اما کندل بلند در چارت روزانه نشان دهنده فروش در قیمت های بالاتر بود و در ادامه نیز این آلت کوین یک الگوی ادامه روند قیمتی روز قبلی را در تاریخ 21 آگوست تشکیل داده که می تواند نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرس ها باشد.

این بلاتکلیفی منجر شد تا در تاریخ 23 آگوست گاوها مجدداً بازی را در دست گرفته و قیمت را به رکورد قیمتی جدیدی برسانند. حال اگر خریداران قیمت را بالای سطح بریک اوت یعنی در محدوده قیمتی 2.47$ دلار نگه دارند، قیمت جفت ارز ADA/USDT می تواند به 3$ دلار هم برسد.

با این حال، کندل بلند زده شده در تاریخ 23 آگوست نشان می دهد که خرس ها به این راحتی ها و بدون جنگ بازی را واگذار نخواهند کرد. آنها تمام تلاش خود را برای برگرداندن قیمت کاردانو به 2.36$ دلار خواهند کرد. اگر این اتفاق بیفتد شاهد کاهش قیمت آدا و رسیدن آن به 2.20$ دلار خواهیم بود.

در این مرحله نیز اگر قیمت بتواند از روی 2.20$ بازگشت داشته باشد، مجدداً گاوها بازار را در دست گرفته و روند صعودی را ادامه خواهند داد. یک بریک اوت و بسته شدن کندل بالای قیمت 2.47$ تا 2.65$ دلار هم می تواند احتمال صعودی شدن قیمت را تشدید کند. بالعکس شکستن و رفتن به زیر قیمت 2.20$ هم می تواند قیمت را تا 1.94$ سنت هم پایین بکشد.

نمودار چهارساعته نشان دهنده شیب مثبت EMA 20 روزه است اما RSI یک واگرایی منفی را نشان می دهد. این می تواند بیانگر کاهش قدرت رشد و مومنتوم ارز دیجیتال آدا باشد. اولین نشانه ضعف می تواند منجر به شکست به زیر EMA 20 شود.

در نقطه مقابل اگر گاوها به این سادگی ها کوتاه نیایند، قدرت وارد روند شده و رالی قیمتی این جفت ارز تا 3$ دلار هم ادامه پیدا خواهد کرد.

 

ارز دیجیتال AVAX/USDT

ارز دیجیتال AVAX یا آوالانچ یکی دیگر از ارزهایی است که از تاریخ 17 آگوست تا 21 از قیمت 18.41$ دلار خود را به قیمت 50.27$ دلار رسانده است. این یعنی رشد 173$ درصدی در مدت زمان بسیار کوتاه! این حرکت شارپ باعث شده تا RSI بالای 92 قرار بگیرد و نشان دهنده رشد بسیار زیاد این ارز در مدت زمان کوتاه است.

کندل بلند ارز دیجیتال AVAX در تاریخ 21 آگوست نشان دهنده این است که خرس ها در حال دفاع از مقاومت روانی 50$ دلار هستند. در قسمت پایین چارت نیز حمایت 40$ اولین حمایتی است که در انتظار بازگشت ارز آواکس است. در صورتی که قیمت از روی همین حمایت به سمت بالا برگشت داشته باشد، نشان دهنده این است که گاوها هنوز سود خود را از بازار خارج نکرده اند و منتظر صعود بیشتر قیمت اند.

یک بریک اوت و بسته شدن کندل در بالای قیمت 44$ می تواند احتمال بالا رفتن قیمت و تست مجدد رکورد قیمتی 60.30$ دلار این ارز را افزایش دهد.

در نقطه مقابل نیز اگر خرس ها قیمت را تا محدوده فیبوناچی ریتریسمنت 38.2% پایین بیاورند و به قیمت 38.09$ دلار برسانند. جفت ارز AVAX/USDT می تواند اصلاح داشته و تا محدوده 34.34$ دلار هم پایین بیاید. پایین تر رفتن از این حمایت نیز نشان دهنده ضعیف شدن روند صعودی این ارز خواهد بود.

نمودار چهارساعته نیز نشان دهنده این است که خرس ها در تلاش برای جلوگیری از بالاتر رفتن قیمت از محدوده 44.60$ سنت و مقاومت پیش رو هستند از طرف دیگر هم گاوها قصد خرید در کف 40$ دلار را دارند که این باعث می شود تا این ارز تا مدت کوتاهی بین این دو محدوده رنج بزند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 44,60$ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند تا 50.27$ دلار هم رالی خود را ادامه دهد. بریک اوت و بسته شدن کندل بالای این سطح نیز می تواند نشان دهنده ادامه دار بودن روند صعودی باشد. بالعکس، شکستن EMA 20 روزه و رفتن قیمت آواکس به زیر این محدوده نشان دهنده خروج تریدرها از بازی با این ارز بوده و از خرید در کف قیمتی هم پشیمان شده اند. این مرحله می تواند نشان دهنده یک اصلاح عمیق تر برای این جفت ارز باشد.

 

ارز دیجیتال CAKE/USDT

پنکیک سواپ یا همان ارز دیجیتال CAKE در حال ریکاوری قوی است. خرید منظم این ارز توسط گاوها قیمت را به بالای سطح فیبوناچی ریتریسمنت 38.2% در تاریخ 20 آگوست یعنی قیمت 22.74$ دلار رسانده است. اگر گاوها قیمت کیک را بالاتر از 22.74$ دلار نگه دارند، این رالی قیمتی می تواند تا سطح فیبوناچی 50% یعنی قیمت 26.85 و سپس ریتریسمنت 61.8% یعنی 30.96$ دلار هم ادامه داشته باشد. ولی خرس ها در این ناحیه مقاومت نشان داده و سعی می کنند مقاومتی را در این ناحیه ایجاد کنند.

در مسیر پایین دست نیز حمایت اصلی که باید مراقب آن باشیم EMA 20 روزه روی 20.37$ است. اگر قیمت از روی این محدوده حمایتی برگشت داشته باشد، مجدداً تریدرها روی خوش به این ارز نشان داده و شروع به خرید در کف خواهند کرد. بالعکس آن نیز اگر به زیر قیمت EMA 20 روزه سقوط کنیم درها برای رسیدن قیمت این ارز به زیر 16$ دلار بازخواهد بود.

 

نمودار چهارساعته نشان می دهد که قیمت در حال معامله بر روی یک الگوی کنج صعودی است. اگر خرس ها موفق شوند تا قیمت را زیر EMA 20 روزه نگهدارند، جفت ارز ممکن است تا حمایت پایینی این کنج هم سقوط کند. این سطح احتمالاً به شکل یک حمایت قوی عمل کرده و بازگشت شارپ از روی این محدوده نشان دهنده خرید تریدرها در کف قیمتی خواهد بود.

یک بریک اوت و بسته شدن کندل در بالای قیمت 24.65$ نیز نشان دهنده ادامه دار بودن روند صعودی خواهد بود. در این صورت هدف بعدی خط مقاومتی در کنج خواهد بود. مومنتوم صعودی نیز در صورت عبور از این کنج می تواند گاوها را حسابی امیدوار کند.

 

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار