افزایش حجم معاملات و حراجهای parachain پیش روی پولکادات و از طرف دیگر موفقیت KSM باعث شده تا توجه سرمایه گذاران زیادی به سمت ارز دیجیتال پولکادات جلب شود. همین موارد احتمال اینکه Polkadot بتواند رکورد قیمتی خود را بشکند را افزایش می دهد.

البته احتمالاً با KSM آشنایی ندارید که اجازه دهید در همین ابتدا برایتان توضیح دهیم. در حقیقت KSM مخفف Kusama یک محیط پیش پیش تولید عمومی برای ارز دیجیتال پوکادات است که در آن طراحان می توانند قبل از انتشار پروژه های خود آنها را بر روی بلاکچین یا برنامه های جدید آزمایش کنند.

حراج پولکادات

اگر نگاهی به وضعیت پولکادات در چند ماه اخیر بیندازیم متوجه می شویم که پلتفرم اسمارت کانترکت لایه-1 سهم بازار این ارز را در ماه آگوست افزایش داد و این اتفاق درست بعد از هاردفورک لندن برای شبکه اتریوم افتاد و تا حدی توانست مشکل هزینه بالای تراکنش و کندی شبکه این ارز را رفع کند.

Polkadot یکی از 10 پروتکل برتر بازار کریپتوها است که مومنتوم خوبی به دست آورده اما هنوز مثل هم رده های خود رشد قیمتی خوبی را تجربه نکرده است. ارز پولکادات یک پروتکل چند زنجیره است که با هدف سهولت بیشتر خلق پل های بین زنجیره ای بین شبکه های بلاکچین مجزا به وجود آمده است.

اطلاعات آماری به دست آمده از سایت Cointelegraph Markets Pro و تریدینگ ویو نشان می دهد که بعد از رسیدن به کف قیمتی 10.36$ دلار این ارز در تاریخ 20 جولای، قیمت این ارز حدود 205% رشد داشت و در تاریخ 31 آگوست به 31.70$ دلار هم رسید. این رشد قیمتی درست در زمانی اتفاق افتاد که پچ پچ ها برای شروع آلت سیزن قدرت گرفته بود.

سه دلیل اصلی که می تواند دلیلی برای بولیش بودن کلی ارز دیجیتال DOT باشد در حقیقت یکی حراج پیش روی Parachain، دومی سرعت غیرقابل کنترل اکوسیستم عرضه پروژه ها بر روی شبکه و نهایتاً افزایش باثبات حجم معامله این ارز در بازار کریپتوها است. که در ادامه به توضیح بیشتر در مورد هرکدام خواهیم پرداخت.

 

پولکادات 1: افزایش شور و شوق برای حراج Parachain

یکی از دلایل اصلی افزایش مومنتوم در اکوسیستم پولکادات حراج پیش روی پاراچین برای این ارز است، جایی که پروژه ها برای به دست آوردن جای محدود درنظر گرفته شده برای راه اندازی در شبکه رقابت می کنند و انتخاب برترین پروژه ها براساس آرای کاربران خواهد بود.

حراج Parachain پیش روی ارز دیجیتال $DOT تقاضا برای پولکدات را افزایش خواهد داد.

پاداش حراج $KSM واقعا فوق العاده است و من در حال جمع آوری و استیکینگ دات هستم تا بتوانم در این رقابت شرکت کنم.

CRYPTOSMOG در تاریخ 27 آگوست 2021 (یکی از فعالان توئییتری کریپتو)

کاساما یا همان Kusama «پسرعموی وحشی» ارز دیجیتال پلکادات محسوب می شود که در مرحله حراج قرار گرفته و دسته اول برنده ها تا تاریخ پایان جولای و دسته دوم حراج در تاریخ 1 سپتامبر آغاز خواهد شد.

برای شرکت در این پاراچین شرکت کنندگان با بلوکه کردن توکن های دات خود به پروژه ها رأی می دهند و پروژه برنده یکی از صندلی های خالی و محدود را به خود اختصاص خواهد داد.

همین رقابت با کاهش حجم توکن های موجود می تواند به قیمت DOT فشار بیاورد. تازه بعد از اینکه تمامی حراج های روی شبکه کاساما به پایان رسید، حراج های شبکه پولکادات آغاز خواهد شد.

 

پولکادات 2: رقابت پور شور بین پروژه های مختلف

یکی دیگر از دلایل قدرتمند شدن ارز دیجیتال دات در این روزها هجوم پروژه های مختلف از اکوسیستم های متعدد برای رقابت و به دست آوردن صندلی های خالی برنده در این حراج است.

پروژه های پولکادات

اگر نگاهی به تصویر بالا بیندازید متوجه رشد غیرقابل مهار اکوسیستم پولکادات براساس پروتکل ها و زیرساخت های حامی در طول سال گذشته خواهید شد. این یعنی رقابتی که نمونه آن را در کل فضای شبکه نخواهید یافت.

با توجه به حراج پاراچین پیش رو احتمال میدهیم که اکوسیستم ارز Polkadot روز به روز رشد کرده و پروژه های جدیدی وارد این زنجیره شوند.

 

پولکادات 3: افزایش حجم معاملات در 24 ساعت گذشته

یکی دیگر از دلایل مهم برای رکورد زدن قیمتی ارز دات افزایش میزان معاملات بر روی این ارز در طول 24 ساعته گذشته است که از اواخر ماه می به بعد دیگر شاهد آن نبوده ایم.

حتی امروز شاهد رشد و بریک اوت پولکادات بودیم و براساس آمار منتشر شده توسط کوین مارکت کپ، حجم معاملات پولکادات در طول 24 ساعته گذشته حدود 300% رشد داشته است.

 

 

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار