تاحالا به عنوان تریدر ارزهای دیجیتال به تحلیل احساسات بیت کوین فکر کرده اید؟

اگر پاسخ شما به این سؤال منفی است، شک نکنید که یکی از ابزارهای قوی تحلیل را از دست داده اید. ابزار تحلیل احساسات بیت کوین اگر به درستی استفاده شود به تریدرها و سرمایه گذاران این اجازه را می دهد تا از احساس دیگران نسبت به خرید یا فروش بیت کوین آگاه شوند.

خب اگر شما هم در خرسی یا گاوی بودن شرایط و فعالان بازار شک دارید بد نیست از 3 ابزار تحلیل احساسات بیت کوین برای درک احساسات دیگران نسبت به بیت کوین استفاده کنید. در ادامه این مقاله از سایت ای کلابز اطلاعات با ارزشی در مورد این ابزارهای تحلیل احساسات بیت کوین، عملکرد و نحوه کارکردن در اختیارتان قرار خواهیم داد تا بتوانید تصمیمات هوشمندانه تری در حین ترید بگیرید.

 

1- تحلیل احساسات بیت کوین: شاخص حرص و طمع ارز دیجیتال

 

مشهورترین و پرطرفدارترین ابزار تحلیل احساسات بیت کوین، شاخص حرص و طمع است که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

این شاخص تحلیلی توسط تیم Alternative.me طراحی شده و بسیار شبیه شاخص حرص و طمع بازار سایت معروف CNN است. البته شاخص حرص و طمع بیت کوین تنها برای بازارهای ارز دیجیتال و تحلیل احساسات بیت کوین طراحی شده و جای دیگری کاربرد ندارد.

این شاخص تنها بر اساس یک سوزن که از سمت چپ (ترس) به سمت راست (طمع) حرکت می کند می تواند احساس مردم نسبت به خرید بیت کوین را در اختیار شما قرار دهد. از نظر عددی نیز این شاخص می تواند از 0 تا 100 یک عدد را به خود اختصاص دهد. هر چقدر این عدد کمتر باشد، ترس سرمایه گذاران نسبت به بیت کوین بیشتر خواهد بود.

تحلیل احساسات بیت کوین 1

از طرف دیگر هرچقدر این عدد بزرگتر بوده و به 100 نزدیک شود، سرمایه گذاران طمع بیشتری برای خرید بیت کوین خواهند داشت.

اما شاید این سؤال برایتان به وجود بیاید که این شاخص چطور کار می کند؟ خب، لازم است بدانید که عواملی مثل نوسانات، شتاب و حجم بازار، حرکت رسانه های اجتماعی و میزان تسلط بیت کوین تعیین کننده های اصلی میزان حرص و طمع بازار هستند.

 

چگونه از شاخص حرص و طمع استفاده کنیم؟

کاربری و درک شاخص حرص و طمع بسیار است. زمانی که شاخص حرص و طمع بر روی Concern (توجه کردن) ایستاد، یعنی زمان خوبی برای خرید است. وقتی که شاخص بر روی Greed (طمع) ایستاد نیز بهتر است به فکر فروش باشید.

اگر شاخص حرص و طمع به زیر 20 رسید احتمالاً ترس بازار بیت کوین را فرا می گیرد ولی بالا رفتن این شاخص از عدد 80 می تواند تریدرهای باهوش را به فکر فروش بیاندازد.

 

2- تحلیل احساسات بیت کوین: شاخص خرسی و گاوی

یکی دیگر از شاخص های تحلیل احساسات بیت کوین شاخص خرسی و گاوی است که توسط Augmento طراحی شده است. این ابزار شاخصی مربوط به شبکه های اجتماعی مثل توئیتر، ردیت و بیت کوین تالک است که تحلیلی از مکالمات افراد فعال در حوزه کریپتو را جمع آوری کرده و در قالب یک شاخص خرسی و گاوی در اختیار تریدرها قرار می دهد.

تحلیل احساسات بیت کوین 2

این شاخص به گونه ای طراحی شده که همیشه مقداری بین 0 و 1 را نشان می دهد. این عدد به خصوص از طریق محاسبه و طبقه بندی گفت و گوها در مورد ارزهای دیجیتال به دست می آید. به طور خلاصه بخواهیم بگوییم این شاخص به 93 کلمه مختلف حساس بوده و با مشاهده آن ها تغییراتی در شاخص به دست آمده ایجاد خواهد کرد.

 

چگونه از شاخص خرسی و گاوی استفاده کنیم؟

شاخص خرسی و گاوی یک شاخص احساسی مربوط به شبکه های اجتماعی است که با تحلیل گفتگوهای افراد فعال حوزه ارزهای دیجیتالی به دست می آید.

هرچقدر عدد این شاخص به 0 نزدیک تر باشد، سرمایه گذاران بیت کوین بیشتر خرسی بوده و توقع ریزش دارند. اما برعکس هرچقدر عدد این شاخص به 1 نزدیک تر باشد، نشان دهنده گاوی بودن سرمایه گذاران و تریدرها بوده و نشان می دهد که بیشتر افراد معتقدند بازار صعودی خواهد بود.

بخواهیم خلاصه بگوییم، هر موقع که دیدید شاخص به سمت عدد 1 حرکت کرده و به آن نزدیک شده می توانید از آن برای خرید استفاده کنید و برعکس هرگاه شاخص به عدد 0 نزدیک شد وقت فروش است.

 

3- تحلیل احساسات بیت کوین: شاخص احساسات بیت کوین

شاخص احساسات بیت کوین توسط Bitts Analytics طراحی شده و یکی دیگر از شاخص های احساسات در شبکه های اجتماعی محسوب می شود. این شاخص احساسات سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال در همان لحظه را نشان می دهد.

تحلیل احساسات بیت کوین 2

عدد این شاخص از طریق محاسبات کامپیوتری پست های شبکه اجتماعی بر اساس منشن بیت کوین به دست می آید. همین عدد به ظاهر ساده می تواند دید شما را نسبت به تفکر دیگر تریدرها و سرمایه گذاران وسیع تر کرده و به نحوی شگفت زده تان کند. با این حال بسیاری از افراد قابل اعتماد بودن این شاخص را زیر سؤال برده اند و می گویند چگونه می توان با محاسبه به احساسات افراد نسبت به بیت کوین پی برد؟! تصمیم گیری با خود شماست.

 

چگونه از شاخص احساسات بیت کوین استفاده کنیم؟

استفاده از این شاخص کمی پیچیده تر از شاخص حرص و طمع و شاخص خرسی و گاوی است. با این حال بیشتر تریدرها خواندن آن را کار چندان سختی نمی دانند. زمانی که خط شاخص نزولی بود، نشان دهنده این است که احسااست بازار نسبت به بیت کوین خرسی شده است. همچنین زمانی که شاخص احساسات صعودی شد، نشان می دهد که احساسات سرمایه گذاران و تریدرها در شبکه های اجتماعی روی افزایش قیمت بیتکوین است.

 

چگونه از ابزارهای تحلیل احساسات بیت کوین برای ترید استفاده کنیم؟

مهم ترین نکته در مورد این ابزارها این است که بدانید، هیچ وقت بازار قسم نخورده که احساسات لطیف و شکننده تریدرها را بازیچه قرار ندهد! در نتیجه همیشه نمی توانید روی حساب این شاخص ها قیمت آینده بیت کوین را حدس بزنید. به عنوان مثال بعضی وقت ها ممکن است هر سه ابزار تحلیل احساسات بیت کوین به شما سیگنال خرید بیت کوین بدهند اما بعد از خرید شما بازار با خنده ای شیطانی جلوی چشمان شما بریزد!

در نتیجه بهتر است از این ابزارها در کنار دیگر ابزارهای تحلیل تکنیکال و فاندامنتال خود بهره بگیرید. ابزار تحلیل احساسات بیت کوین مثل یک اسلحه کمکی است که بهتر است در هنگام جنگ ترید همراه داشته باشید. یادتان باشد که در ترید دانش همان قدرت است که باعث موفقیت شما خواهد شد.

 

منبع: cryptonews

 

 

 

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار