Ethereum Info

$
ETH/USD Ethereum
24h High:
24h Low:
24h Open:

ایتریوم همانند بیت کوین یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده و غیرمتمرکز است اما قرارداد هوشمند یا smart contract نقطه تمایز این ارز جدید با بیت کوین است. Ethereum این امکان را به وجود می آورد تا قرارداد ها به صورت کد نوشته شوند و بر روی سیستم بلاک چین (BlockChain) قرار بگیرند، آنچه اتفاق خواهد افتاد دقیقا مطابق چیزی است که در قرارداد پیش بینی شده است و هیچ کس نمی تواند قرارداد را تحریف کند.

 

آشنایی با ایتریوم

اگر شما هم جز افرادی هستید که ارز های الکترونیک رمز نگاری شده (CryptoCurrency) را دنبال می کنید و به آینده این ارز ها امیدوار هستید حتما نام ایتریوم (Ethereum) به گوشتان خورده است. ایتریوم یکی از ارز های جدیدی است که توانسته در کمتر از ۳ سال در بین کاربران محبوبیت بسیار بالایی پیدا کند و همین عامل باعث شده است تا قیمت هر ایتریوم در ماه های اخیر ( اوایل سال ۹۶ ) به بیش از ۱۸۰ دلار برسد. این در حالیست که دیماه ۹۵ ارزش هر ایتریوم کمتر از ۸ دلار بوده است.
یکی از دلایل افزایش شدید قیمت ایتریوم و همین طور افزایش سهم بازار این ارز، امکانات جدید و جذابی است که معرفی نموده و نقطه تمایز این ارز الکترونیک با سایر ارز های الکترونیک است. در حقیقت در تعریف ایتریوم آمده است : “ایتریوم یک پلتفرم غیر متمرکز است که امکان اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می کند: برنامه های کاربردی که دقیقا همانطور که نوشته شده اند بدون هیچ سانسور ، از کارافتادگی ، تقلب و دخالت شخص سوم کار می کنند.”
این برنامه ها بر روی یک بلاک چین یا زنجیره بلوکی ویژه که مختص همین کار ساخته شده است اجرا می شوند و می توانند بر پایه یک بستر قدرتمند اشتراکی ارزش را انتقال دهند و مالکیت دارایی ها را مشخص کنند.
پروژه ایتریوم در سال ۲۰۱۴ اقدام به پذیره نویسی نمود و از سال ۲۰۱۵ پا به عرصه وجود گذاشت. مدیریت ایتریوم را بنیاد غیر انتفاعی ایتریوم در سوئیس بر عهده دارد.

 

[crtools-table cols=”price,change,graph” coin=”BTC,ETH,XRP,XMR,LTC,XRP,XLM,XEM,LSK” search=”false” pagination=”5,10″]

پویا

[crtools-graph coin=”ETH”]

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار