این روزها با گرم شدن بازار ارز دیجیتال، بازار کلاهبرداری ارز دیجیتال هم از رونق خوبی برخوردار است. علت اصلی اسکم شدن کاربران نیز بی اطلاعی آنها از شگردهای کلاهبرداری ارز دیجیتال است.

در این مقاله از سایت ای کلابز تصمیم گرفته ایم تا جدیدترین شگردهای کلاهبرداری ارز دیجیتال خصوصاً در توئیتر را با شما به اشتراک بگذاریم تا با خیال راحت تری در بازار کریپتو فعالیت کنید.

 

شگرد کلاهبرداری ارز دیجیتال

همیشه بحث کلاهبرداری در بازارهای مختلف مطرح بوده ولی بازار ارز دیجیتال به خاطر پیچیدگی هایی که برای تازه کاران دارد، بازار داغ تری برای اسکم شدن است.

یکی از داغ ترین موضوعات کلاهبرداری ارز دیجیتال مربوط به توکن های غیرقابل تعویض یا همان ان اف تی (NFT) ها است.

اول از همه باید بدانید که ناآگاهی یا اطلاعات کم شما باعث می شود تا شما طعمه های بهتری برای کلاهبرداری ارز دیجیتال باشید.

در نتیجه در اولین قدم بهتر است اطلاعات خود را در مورد بازار بیشتر کرده و به همه چیز از آدرس وب سایت ها، اکانت ها، احتمال هک اکانت ها، پروژه های فیک، ایردراپ های فیک و بدافزارها مشکوک باشید.

یکی از نگران کننده ترین استراتژی های فیشینگ و اسکم ارز دیجیتال «اسکم ریکاوری ارز دیجیتال» یا «Crypto Recovery Scam»  نام دارد که افراد سودجو برای حقه زدن به شما از آن استفاده می کنند. کافی است شما کمی از سرمایه خود را از دست داده باشید و در گروه یا فرومی این موضوع را مطرح کنید.

یا حتی کافی است که یکبار کلاه سرتان رفته باشد و از بقیه کمک بخواهید، اینجاست که افراد سودجو و کلاهبردار بلافاصله شمارا شناسایی کرده و به سراغ شما می آیند. آنها سریعاً دست یاری به سمت شما دراز کرده و می گویند می توانند سرمایه شما را برگردانند.

این افراد ادعا می کنند که توسعه دهنده بلاکچین هستند و به همه چیز دسترسی دارند. معمولاً هم مدعی می شوند که می توانند با نوشتن یک اسمارت کانترکت پول از دست رفته شما در ارز دیجیتال را برگردانند.

در این شگرد کلاهبرداری ارز دیجیتال، این افراد از شما درخواست هزینه ای برای نوشتن قرارداد هوشمند یا همان اسمارت کانترکت می کنند و می گویند بعد از اجرایی کردن این قرارداد می توانند پول شما را به شما بازگردانند.

این شگرد کلاهبرداری در سطح گسترده ای بعد از برداشته شدن مقدار زیادی سولانا از کیف پولهای کاربران انجام شد که بسیاری از کاربران علاوه بر از دست دادن موجودی کیف پولهای خود مجبور شدند تا هزینه ای را هم برای نوشتن قرارداد هوشمند قلابی بپردازند.

 

برای پیوستن به تیم ای کلابز و اطلاع از آخرین تحلیل وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بروی تصویر زیر کلیک کرده و وارد گروه تلگرامی ما شوید:

سیگنال ارز دیجیتال

 

یکی دیگر از استراتژی های کلاهبرداری ارز دیجیتال که اخیراً جان تازه ای گرفته، اسکم بازیابی نقدینگی فیک یا همان «Fake Revoke.Cash Scam» است.

در این شگرد فرد قربانی را تشویق می کنند تا وارد سایت فیشینگ شود و به او می گویند که در صورتی که وارد لینک نشود ممکن است تمامی دارایی خود را از دست بدهد. این افراد وانمود می کنند که از سمت وب سایت ها و صرافی های مطرح به شما پیام داده اند.

و برای اینکه دارایی تان محفوظ بماند باید سریعاً وارد لینک شده و اطلاعات خود را جهت بازیابی دارایی وارد کنید. در بیشتر مواقع ابتدای متن چند علامت هشدار و اعلام اورژانسی بودن موضوع وجود دارد تا به ذهن شما فرصت فکر کردن ندهد.

کلاهبرداری ارز دیجیتال

یکی دیگر از شگردهای کلاهبرداری ارز دیجیتال «Unicode Letters» است، در این تکنیک کلاهبرداران یک آدرس وب سایت دقیقاً مشابه سایت اصلی می سازند و فقط یکی از کلمات را تغییر می دهند، به نحوی که حتی متوجه این تغییر هم نشوید.

حتی در بعضی از موارد هکرها از اکانت های وریفای شده توئیتر برای کلاهبرداری استفاده می کنند تا اصلاً متوجه فیک و کلاهبرداری بودن لینک وب سایت ها نشوید.

یکی دیگر از شگردهای کلاهبرداری جذاب برای افراد سودجو حقه «سریع پولدار شوید» است. آنها معمولاً از سمت ربات پیام هایی برای شما ارسال می کنند و می گویند این ویدئو را ببینید تا 1400$ در روز درآمد داشته باشید.

در این ویدئو به شما آموزش می دهند که چطور دارایی خود را مستقیماً به کیف پول کلاهبرداران انتقال دهید!

یکی دیگر از شیوه های کلاهبرداری حرفه ای زمانی است که کلید خصوصی مربوط به یک ولت را به شما می دهند و شما برای انتقال ارزهای داخل آن مجبور می شوید تا وارد کیف پول خود شده تا مقدار هزینه تراکنش مورد نیاز برای برداشت را به کیف پولی که پیدا کرده اید انتقال دهید.

در این هنگام یک ربات تمام موجودی شما را از کیف پولتان به کیف پول دزدها منتقل خواهد کرد.

شگرد کلاهبرداری ارز دیجیتال دیگری نیز وجود دارد که در آن فقط به سراغ مجموعه داران NFT های معروف می روند و به آنها می گویند که درحال اجرای آزمایشی بازی با درآمد بسیار بالا هستند.

در این روش فایل آلوده وارد سیستم یا گوشی فرد قربانی شده و تمامی کوکی ها، پسوردها و اکستنشن های او را استخراج و برای کلاهبرداران ارسال خواهد کرد.

 

منبع: Cointelegraph

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار