خرید ارز دیجیتال برای افرادی که به تازگی وارد این بازار می شوند شاید ترسناک ترین کار دنیا باشد. فرقی نمی کند که شما در حال خرید بیت کوین باشید یا اتریوم یا هریک از ارزهای موجود در بازار، در هرصورت شما اینکار برای بار اول استرس آور است.

در این مطلب از ای کلابز 5 نکته مهم برای خرید ارز دیجیتال برای افراد تازه کار را خواهیم گفت تا هیچ وقت دچار اشتباه در هنگام خرید نشوید.

 

نکته خرید ارز دیجیتال برای تازه کارها و حرفه ای ها

این روزها که ارز دیجیتال به شهرت بسیار خوبی رسیده، هر روز افراد تازه کار جدیدی به بازار ارزهای دیجیتال اضافه می شوند. آنها در اولین قدم به دنبال خرید ارزهای دیجیتال مطرح بازار مثل بیت کوین و اتریوم می روند تا شانس خود را امتحان کنند.

خیلی ها هم اصلا با این روند آشنایی ندارند و نمی دانند از کجا می توان ارز دیجیتال خرید. شاید حتی فکر کنند که برای خرید ارز دیجیتال باید به یک مغازه فیزیکی مثل سوپرمارکت یا صرافی مراجعه کنند.

در این مقاله قدم به قدم می گوییم که چه راهی را برای خرید ارز دیجیتال باید بروید و اینکه چه نکات امنیتی و اطلاعاتی می تواند در اولین خریدها به شما کمک کند.

با نکات زیر می توانید پرتفوی قوی برای ارز دیجیتال خود ساخته و به کمک آن شاهد رشد دارایی های خود باشید.

 

1. عضویت در یک صرافی

اولین نکته برای ورود به دنیای ارزهای دیجیتال، خرید آن است. برای اینکار باید عضو یک صرافی شناخته شده ایرانی شده و از آنجا تومان خود را به ارز دیجیتال مورد نظر مثل بیت کوین، اتریوم یا هر ارز دیگری که به آن علاقه دارید بکنید.

بسیاری از حرفه ای های این بازار ابتدا در یک صرافی ایرانی ثبت نام کرده و در آنجا تومان خود را به تتر (USDT) تبدیل کرده و سپس به یکی از صرافی های خارجی انتقال می دهند. زیرا معمولاً هزینه تراکنش در صرافی های خارجی مطرح کمتر از صرافی های ایرانی است.

دلیل اصلی این مهاجرت برای انجام معاملات و ترید فیوچرز است. البته نمی توان امکانات و کاربر پسند بودن صرافی های خارجی را نادیده گرفت.

شاید در ابتدای مسیر با ترس و استرس زیادی برای خرید یا فروش ارزها در صرافی مواجه شوید. اما با گذر زمان و انجام چند معامله در ارزهای مختلف حساب و کتاب کار دستتان خواهد آمد.

 

2. به عددها دقت کنید

دقت داشته باشید که همیشه بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال نیست! بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال زمانی است که مثلاً قیمت بیت کوین یا ارزهای دیگر مثل اتریوم به کف قیمتی خود رسیده باشد. خرید در قیمت های بالا ریسک سرمایه گذاری شما را دو چندان خواهد کرد.

به همین خاطر باید حواستان به عددها باشد و اگر بلد هستید حتماً نگاهی به نمودار ارزهای دیجیتال بیندازید. اگر تجربه معامله در بورس ایران را داشته باشید، قطعاً با نمودارها سر وکار داشته اید.

باید در همین ابتدای راه بدانید که بیت کوین و ارزهای دیجیتال دیگر هم مثل سهام ها دارای نمودار بوده و می توانید وضعیت قیمتی آن را در هر لحظه رصد کنید.

خرید از صرافی کار ساده ای است و معمولا بعد از احراز هویت با یک دکمه می توانید خرید ارز دیجیتال را انجام دهید، در نتیجه بهتر است بیشتر حواستان به قیمت ها باشد.

 

3. در جای امن نگه داری کنید

بعد از خرید ارز دیجیتال اگر قصد نگهداری آن برای طولانی مدت را دارید، باید به فکر استفاده از کیف پولهای امن یا کیف پول فیزیکی باشید. اما اگر قصدتان انجام معاملات روزانه و خرید فروش است، بهتر است دارایی های دیجیتالی خود را از صرافی خارج نکنید.

معاملات روزانه را تنها در صورتی انجام دهید که توانایی تحلیل نمودارها را داشته باشید، با اینکار می توانید روزانه سودی را با توجه به میزان دارایی تان به دست آورید. اما گاهی اوقات نگهداری از ارزهای دیجیتال بسیار سودآورتر از انجام معاملات روزانه است.

سطح دانش شما در بازار ارزهای دیجیتال مشخص کننده همه چیز است. بهتر است هر روز دانش تان را در مورد ارزهای دیجیتال افزایش دهید.

 

اگر در بازار ارز دیجیتال تازه کار هستید، بهترین کار عضویت در یک گروه و کانال ارز دیجیتال معتبر و مطمئن است.

با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید عضو کانال تلگرامی ارتش بزرگ تریدرهای ایرانی ارز دیجیتال شوید:

سیگنال ارز دیجیتال

 

4. حواستان به زمان فروش باشد

همانطور که گفتیم زمان خرید ارز دیجیتال از اهمیت زیادی برخوردار است، زمان فروش آن نیز خیلی مهم است. بعد از خرید ارز دیجیتال مثل بیت کوین یا اتریوم و دیگر ارزها باید همیشه حواستان به نمودار قیمتی و قیمت لحظه ای آن ارز باشد تا در صورت نیاز و رسیدن به سود خوب بدون طمع کردن ارز خود را بفروشید.

با افزایش دانش خود در زمینه تحلیل ارزهای دیجیتال و یادگیری تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می توانید درصد موفقیت و میزان سودآوری خود در ارز دیجیتال را تا حد قابل توجهی افزایش دهید.

اگر قصد سرمایه گذاری کوتاه مدت دارید باید برای خود برنامه ریزی داشته باشید و میزان سود یا ضرر احتمالی برای فروش آن ارز را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که استراتژی مهم ترین نکته برای به سود رسیدن در بازار ارزهای دیجیتال است.

 

نتیجه گیری خرید ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال اصلاً کار دشوار و سختی نیست و فقط کافی است تا کمی اطلاعات خود را افزایش داده و چندین بار در صرافی معامله انجام دهید. مهم ترین نکته زمان خرید و فروش ارز دیجیتال برای جلوگیری از ضررهای احتمالی است.

همچنین فراموش نکنید که باید همیشه حواستان به اعداد و ارقام بعد از خرید ارز دیجیتال باشد.

 

منبع: bravenewcoin

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار