این روزها همه تریدرها به دنبال این هستند که بدانند آیا این قیمت کف قیمت بیت کوین است یا این ریزش ها ادامه دار خواهد بود؟

بیت کوین (BTC) در 20ام آگوست کمی ریکاوری داشت و همه را هیجان زده کرد اما اگر نگاهی به کلیت بیت کوین بیندازیم متوجه می شویم که در طول 2 ماه اخیر بیت کوین بدترین هفته عملکردی خود را پشت سر گذاشته و ظاهراً اوضاع مثل همیشه نیست.

در این مطلب به شما خواهیم گفت که 3 نشانه وجود دارد که می گوید این هنوز هم کف قیمت بیت کوین نبوده و هنوز تا کف قیمت بیت کوین فاصله داریم. تا انتها همراه ای کلابز باشید.

 

شاخص Hash ribbons بیت کوین نوید پایان ریزش را می دهد

بر روی چارت روزانه بیت کوین، قیمت هر بیت 2.58% رشد داشته و تا 21,372$ دلار رسیده است اما هنوز نسبت به چارت هفتگی شاهد 14.5% درصد کاهش هستیم. این بدترین هفته بیت کوین در آگوست است.

با این حال بعضی از اندیکاتورهای آنچین پایان اصلاح بیت کوین را نوید می دهند. اما همه شاخص ها موافق این نظر نیستند.

شاخص هش ریبون

مثلاً شاخص هش ریبون Hash ribbons که یک معیار مربوط به هش ریت بیت کوین برای تشخیص وضعیت فروش یا جمع آوری بیت کوین توسط ماینرها است، نشان می دهد که عدم سود آوری استخراج بیت کوین به سرحد خود رسیده است.

در نتیجه ممکن است شاهد تغییر مومنتوم قیمتی از منفی به مثبت باشیم. اما ظاهراً بیت کوین اصلاً نگران شاخص هش ریبون نبوده و هنوز هم قصد دارد به اصلاح خود ادامه دهد. به همین خاطر مجبوریم شاخص های خوشبینانه آنچین را هم نادیده بگیریم. زیرا ادامه روند نزولی را نمی توان انکار کرد.

 

1. ترند صعودی بیت کوین شکسته است

اولین علت برای ناامید بودن نسبت به افزایش قیمت بیت کوین به شکسته شدن ترند صعودی بیت کوین برمی گردد که می تواند نشان دهنده ریزش های بیشتر بازار ارزدیجیتال در روزهای آینده باشد.

این ترند صعودی یک الگوی معکوس خرسی است که بعد از افزایش قیمت در یک کانال صعودی شکل می گیرد اما همانطور که در شکل زیر هم شاهد آن هستید شاهد شکسته شدن به سمت پایین هستیم.

 

ترند بیت کوین

 

این ریزش به اندازه ارتفاع اصلی ترند شکل گرفته ادامه خواهد داشت و شاید انتهای این ریزش رقم 17,600$ دلار برای بیت کوین باشد. این یعنی احتمالاً شاهد ریزش 25% درصدی در ماه سپتامبر باشیم.

 

2. قضاوت نادرست فدرال

اگر نگاهی به تاریخچه بیندازیم، بیت کوین بعد از تشیکل کف 17,500$ دلاری در ماه ژوئن رشد 45% درصدی داشته است. جالب است که این رشد قیمتی بیت کوین با افزایش انتظار تورمی سرمایه گذاران و کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در مارس 2023 مصادف بوده است.

اما نمودار نقطه ای زیر نشان می دهد که بسیاری از مقامات رسمی نرخ های بهره خود را به 3.75% رسانده اند قبل از اینکه بخواهند آن را کاهش دهند. به همین خاطر تمامی انتظارات سرمایه گذاران تبدیل به یک حدس و گمان شده است.

طرح نقطه ای فدرال

 

به زبان ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، این به این معنی است که بیت کوین دیگر دارایی های ریسک پذیر که شاهد بازار خرسی به خاطر تصمیمات فدرال در ماه مارس بوده اند، چند سال دیگری هم باید این فشارها را تحمل کنند.

 

3. اگر تاریخ اندیکاتور بود

ریسک های موجود برای ریکاوری قیمت بیت کوین و تبدیل شدن آن به یک سیگنال گاوی اشتباه، بیت کوین را در خطر این قرار می دهد که احتمالا این کوین درگیر بازیابی های مشابه گذشته در بازار خرسی شده است و فقط در حال درجا زدن است.

چارت بیت کوین

اگر نگاهی به تاریخچه بیندازیم متوجه می شویم که بیت کوین در بازار خرسی 2018 از قیمت 6,000$ تا 11,500$ دلار بازگشت قیمتی داشته و بعد تا 3,200$ ریزش کرده است. شاید ما هم اکنون فقط شاهد همین روند هستیم تا ریزش اصلی به زودی اتفاق بیفتد.

 

برای پیوستن به تیم ای کلابز و اطلاع از آخرین تحلیل وضعیت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بروی تصویر زیر کلیک کرده و وارد گروه تلگرامی ما شوید:

سیگنال ارز دیجیتال

 

منبع: cointelegraph

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

درآمد به دلار
+
درآمد به دلار